Pripomienky k fungovaniu IS RRA

isrra@irkos.sk | 28.02.2013

Aby som podporil toto diskusne forum, pisem sem a nie do Konferencie. Ano, aj ja mam vyhrady k fungovaniu portalu ISRRA a k spôsobu zadávania monitorovacích prvkov na portál a tiež mám neustále výhrady k hodnoteniu (počty bodov za jednotlivé monitirované prvky). Ale dávam na zváženie:
1. Má zmysel toto riešiť z našej pozície?
Zdôvodnenie: Ak ministerstvo postavilo nedobrý systém za veľké peniaze - je naozaj na mieste ho následne zadarmo (v našom voľnom čase) vylepšovať, pripomienkovať, aby nakoniec malo ministerstvo na nás lepší dosah a aby sa im ľahšie vyhodnocovali agentúry?
2. Ja osobne nie som za to, aby sme mali úlohy vopred zadefinované v zmluve. Už dlhšie navrhujem, aby sme na základe zmluvy s ministerstvom mali stanovený počet človekohodín za poskytnutú dotáciu na našu činnosť. Použitie verejných prostriedkov a nášho kofinancovania (30%) by sme dokladovali pomocou timesheets. Detaily viem poskytnúť záujemcom o viac informácií.
Zdôvodnenie: Takýto spôsom zdokladovania použitých verejných prostriedkov je transparentný a neskutočne variabilný, čo vyhovuje rozdielnostiam v jednotlivých agentúrach.

Preto súhlasím s návrhom poskytnúť námety do 8.3. pre nastavenie postavenia a využitia IS RRA od budúceho roku, a ešte predtým za prihováram k získaniu draftu zmluvy na rok 2013 od ministerstva!!!

Stano Dreisig - TRRA Trenčín mobil: 0905 420 833

Pridať nový príspevok